Yeni Kayseri

Karamollaoğlu: İstanbul Sözleşmesi cinsiyeti ortadan kaldırmak istiyor

26 Temmuz 2020 - 9:42 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.
Karamollaoğlu: İstanbul Sözleşmesi cinsiyeti ortadan kaldırmak istiyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili, “Cinsiyeti ortadan kaldırmak istiyor. Cinsiyeti nasıl ortadan kaldıracaksın? Erkek erkek, kadın kadındır” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Medyaradar’dan Figen Balcı’ya konuştu. İstanbul Sözleşmesi ile ilgili soruya cevap veren Karamollaoğlu, “İstanbul sözleşmesinin çok iyi tetkik edilmesi icap eder. Cinsiyete karşı bir tavır var İstanbul sözleşmesinde, cinsiyeti ortadan kaldırmak istiyor. Cinsiyeti nasıl ortadan kaldıracaksın. Erkek erkek, kadın kadındır. Cinsiyet kavramını ortadan kaldırmayı toplumun barışı için gerekli görürseniz o zaman şiddet doğar.” ifadelerini kullandı.

KADINA ŞİDDETİN ÖNÜ KESİNLİKLE ALINMALI
İstanbul Sözleşmesine imza atmayan ülkelerin olduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Ben düşünmeden tepki göstermenin bir fayda sağlamadığı kanaatindeyim. Prensip olarak biz iki konuya çok önem veriyoruz bunlardan birisi kadına yönelik şiddet. Kadına şiddetin önü kesinlikle alınmalı ama İstanbul sözleşmesi aradan geçen bu kadar zamana rağmen bunu sağladı mı, sağlamadı… O halde burada bir yanlışlık var. İstanbul sözleşmesi hep kadına yönelik şiddetle özdeşleştiriliyor ama acaba hakikaten öyle mi?
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ŞİDDETİ ARTIRDI
Bazıları tarafından yanlış anlaşılabilir ama sanki bana şiddeti artırdı gibi bir kanaat doğuyor. Onun da neden olduğunu biraz sonra söyleyeyim. İkincisi de ailenin korunmasıdır… Yani biz kadına şiddetin karşısındayız her türlü hukuki tedbir alınmalı, öbür taraftan da aile mutlaka korunmalı çünkü aile toplumun çekirdeğidir. Bu ikisini koruyacak adımları atalım, aile mahremiyetine önem verelim, şunu da görelim ki herkes ille de aynı kanaatte olma mecburiyetinde değildir.
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ CİNSİYETİ ORTADAN KALDIRMAK İSTİYOR
İstanbul sözleşmesinin çok iyi tetkik edilmesi icap eder. Cinsiyete karşı bir tavır var İstanbul sözleşmesinde, cinsiyeti ortadan kaldırmak istiyor. Cinsiyeti nasıl ortadan kaldıracaksın. Erkek erkek, kadın kadındır. Cinsiyet kavramını ortadan kaldırmayı toplumun barışı için gerekli görürseniz o zaman şiddet doğar. İstanbul sözleşmesine imza atmayan ülkeler var; İngiltere atmadı, Macaristan atmadı, Rusya böyle şey olmaz dedi, bazı ülkeler çekince koydular ama cinsiyetsizleştirme bu kabul edilebilir bir şey değil.”
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ TOPLUMU DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN ORTAYA KONDU
Cinsiyetsizleştirmenin planlı bir çalışma olduğunu savunan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Bu Türkiye’ye mahsus değil, Türkiye İslam âleminde örnek seçilmiş bir ülke. Bazı havaalanlarında kadın erkek tuvaletleri ayrılmıyor ortak tuvaletler var, kimliklerdeki cinsiyet bölümü kaldırılıyor. Ben bunların öyle kendiliğinde olduğu kanaatinde değilim. Bu planlı biçimde toplumu dejenere etmeye yönelik bir şey… Bazı insanlarda doğuştan bazı hormonlar farklı olabilir. Bir cinsiyeti varken başka bir yönelime girebilir amma siz bunu başka bir noktaya getirir, ben bunu aşılayacağım derseniz olmaz. Bu toplumun faydasına bir şey değil. Bu aslında toplumu dönüştürmek için ortaya konan bir şey.”

yenişehir escort

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
" style="position: fixed; z-index: 0; width: 100%; height: 1500px; top: 0px; left: 0px; background: url() 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">" style="z-index: 301; width: 100%; height: 40px; top: 0px; left: 0px; position: fixed; background: url() 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">